Tonale

NOWA ALFA ROMEO TONALE

Nowa Alfa Romeo Tonale stanowi metamorfozę marki, wprowadzając jej wyraziste, sportowe DNA w erę elektryfikacji. Przeznaczona jest dla tych, którzy mają odwagę kształtować i tworzyć własną przyszłość. Tonale to również najbardziej zaawansowany technologicznie samochód wyprodukowany przez Alfę Romeo; wyposażona jest w funkcje poprawiające dynamikę jazdy, systemy autonomicznej jazdy ADAS 2, nowy system informacyjno-rozrywkowy oraz jest pierwszym samochodem na rynku wyposażonym w cyfrowy certyfikat NFT.

Tonale
Tonale

NA PIERWSZY… I DRUGI RZUT OKA.

Tonale to efekt wyjątkowej alchemii, która pozostaje wierna dziedzictwu i DNA marki Alfa Romeo, a jednocześnie wybiega w przyszłość. Dynamiczne, eleganckie linie, naturalnie przenoszą wzrok na przebiegające sinusoidalną linią światła tylne, będące sygnaturą modelu.

Tonale

CAŁKOWICIE UNIKALNA.

Wyrafinowany włoski design Tonale, wyjątkowo wierny koncepcji, z której się wywodzi, ukazuje elementy dziedzictwa kulturowego, poprzez legendarną „linię GT” oraz felgi aluminiowe inspirowane tarczą telefonu, które podkreślają śmiałą stylistykę najnowszej Alfy Romeo.

Tonale

OŚWIETLAJ DROGĘ PRZED SOBĄ.

Przednie światła adaptacyjne Full LED w układzie 3+3, inspirowane poprzednimi kultowymi modelami i zaprojektowane na nowo z wykorzystaniem technologii Matrix, charakteryzują się trójwymiarową konstrukcją, doskonale łączącą geometrię całego przodu samochodu, który ożywa, emitując urzekające “światło powitalne” gdy wsiadamy do Tonale.

Tonale

OŚWIETLAJ DROGĘ PRZED SOBĄ.

Przednie światła adaptacyjne Full LED w układzie 3+3, inspirowane poprzednimi kultowymi modelami i zaprojektowane na nowo z wykorzystaniem technologii Matrix, charakteryzują się trójwymiarową konstrukcją, doskonale łączącą geometrię całego przodu samochodu, który ożywa, emitując urzekające “światło powitalne” gdy wsiadamy do Tonale.

ODZWIERCIEDLENIE NASZEJ DUSZY.

Tonale

ODZWIERCIEDLENIE

Tonale

NASZEJ DUSZY.

Znak rozpoznawczy stanowią jedyne w swoim rodzaju tylne światła Full LED, idealnie wkomponowane w tylną część pojazdu. Zgodnie z projektem koncepcyjnym, sinusoidalny kształt części tylnej nadwozia podkreśla jego sportowy charakter, a technologia Infinity Mirroring wzbogaca tylne światła o efekt 3D. Nie pozostaje ona obojętna dla nikogo, kto ją zobaczy, odzwierciedlając połączenie stylu, designu i techniki, charakterystycznej tylko w modelach Alfa Romeo.

STYL, KTÓRY WYKRACZA
PONAD CZAS.

Ikoniczna tarcza, znana jako “Scudetto”, stała się centralnym punktem odradzającego się designu. Przód Tonale inspirowany historycznymi modelami Alfy Romeo, posiada dwa wloty powietrza, tworząc “Trilobo”, kolejny pokoleniowy element stylistyczny. Wszystkie te elementy łączą się w jedną całość, tworząc współczesną interpretację marki, której styl nie ma sobie równych.

Tonale

STYL, KTÓRY WYKRACZA
PONAD CZAS.

Ikoniczna tarcza, znana jako “Scudetto”, stała się centralnym punktem odradzającego się designu. Przód Tonale inspirowany historycznymi modelami Alfy Romeo, posiada dwa wloty powietrza, tworząc “Trilobo”, kolejny pokoleniowy element stylistyczny. Wszystkie te elementy łączą się w jedną całość, tworząc współczesną interpretację marki, której styl nie ma sobie równych.

DOŚWIADCZ PIERWSZEJ ZELEKTRYFIKOWANEJ ALFY ROMEO
DOŚWIADCZ PIERWSZEJ
ZELEKTRYFIKOWANEJ ALFY ROMEO
Tonale

NOWA WIZJA
TECHNOLOGII

Tonale, zaprojektowana tak, aby kierowca znajdował się w centrum uwagi, została wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne i wykonana z materiałów najwyższej jakości, których ukoronowanie stanową detale inspirowane wyścigowym dziedzictwem Alfy Romeo. We wnętrzu znajduje się najlepszy w swojej klasie w pełni cyfrowy panel zegarów "Cannocchiale" o przekątnej 12,3” oraz ekran dotykowy o przekątnej 10,25”, zajmujący centralne miejsce deski rozdzielczej, zapewniając najlepsze wrażenia podczas jazdy.

Panel zegarów TFT o przekątnej 12,3 cala "Cannocchiale" stanowi centrum ustawień jazdy autonomicznej. Oferuje on trzy różne konfiguracje stylistyczne: nowoczesny "Evolved", zapewniający najwyższy komfort użytkowania "Relax" oraz "Heritage", który stanowi hołd dla kultowych modeli z przeszłości. Ekran dotykowy o przekątnej 10,25” zapewnia zaawansowaną interakcję człowieka z maszyną, a aplikacje Apple CarPlay i Android Auto™ umożliwiają bezprzewodowe udostępnianie ekranu. Organizuj, przeciągaj i upuszczaj widżety jak w smartfonie, wizualizuj usługi Alfa Connect, automatycznie aktualizuj mapy i korzystaj z asystenta głosowego Amazon Alexa* (w domu i w samochodzie), aby zapewnić sobie intuicyjną obsługę podczas jazdy.

* Amazon, Alexa i wszystkie powiązane znaki są znakami towarowymi firmy Amazon.com Inc. lub jej spółek zależnych.

Aby korzystać z Amazon Alexa Built-in pojazd musi być wyposażony w system nawigacji Uconnect™ 5. Do korzystania z Alexy w pojeździe wymagany jest “pakiet Wi-Fi hot spot” oraz połączone konto Amazon. Usługa dostępna w IT, FR, DE, ES, UK, IE, AT.

Tonale

NASZA SPORTOWA NATURA
OŻYWA W KAŻDYM DETALU

Symbioza człowieka z maszyną zaczyna się na sportowej, pokrytej skórą kierownicy, inspirowanej światem wyścigów i wyposażonej w przycisk Start. Zapewnia ona doskonałe czucie i autentyczne wrażenia z dynamicznej jazdy. Aluminiowe manetki zmiany biegów charakterystyczne dla Alfy Romeo są kolejnym wyjątkowym elementem w swojej klasie, wznoszącym przyjemność prowadzenia samochodu na wyższy poziom.

POŁĄCZENIE ZE ŚWIATEM
PORUSZAJĄCYM SIĘ W NASZYM TEMPIE.

Tonale

Oprogramowanie
najwyższej klasy

Elektryfikacja XXI wieku

Bijąca rekordy technologia zapewnia kontrolę i komfort

Innowacyja stawia kolejny krok dzięki wprowadzeniu cyfrowego certyfikatu NFT, nigdy wcześniej nie wykorzystywanego w branży motoryzacyjnej. Oprogramowanie ożywa dzięki najwyższemu poziomowi łączności, całkowicie nowemu systemowi informacyjno-rozrywkowemu aktualizowanemu internetowo i integracją z asystentem głosowym Amazon Alexa. Płynnie działający, wielozadaniowy interfejs zapewnia wyjątkowe, najlepsze w swojej klasie wrażenia. Dzięki szerokiej gamie usług Alfa Connect oraz aplikacji mobilnej My Alfa Connect, możliwe jest zarządzanie i kontrolowanie Tonale w każdym miejscu i o każdej porze, sprawdzanie informacji o pojeździe w czasie rzeczywistym, natychmiastowe otrzymywanie pomocy w razie potrzeby, przesyłanie określonych celów podróży i wiele innych.

Tonale

Pobierz aplikację mobilną My Alfa Connect lub wejdź na stronę internetową Alfa Romeo, aby skorzystać z wszystkich powiązanych usług z samochodem.

POBIERZ APLIKACJĘ

DNA Alfy Romeo zostało oficjalnie zelektryfikowane dzięki dostarczeniu nowej energii. Zarówno napęd hybrydowy, jak i hybrydowy typu Plug-in* zapewniają najlepsze w swojej klasie osiągi i wydajność. Sportowy charakter na miarę XXI wieku.

(*Zamówienia wersji Plug-in zostaną otwarte pod koniec 2022 roku)

Nowa Tonale jest wyposażona w najnowocześniejsze systemy autonomicznej jazdy ADAS 2. Każdy z pasażerów może cieszyć się komfortem wynikającym z przemyślanej ergonomii, która gwarantuje maksymalną przyjemność z jazdy w każdej chwili. Alfa Romeo łączy w sobie najnowocześniejsze technologie i wyrafinowane materiały, dając poczucie wyjątkowości w zatłoczonym motoryzacyjnym krajobrazie.

Tonale

Apple Car Play & Android Auto

Apple CarPlay i Android Auto™ umożliwiają bezprzewodowe udostępnianie ekranu ze smartfona na ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala. Wyświetlaj aplikacje, wykonuj połączenia i wybieraj muzykę tak, jak w swoim telefonie.

Amazon Alexa w domu i na pokładzie Tonle

Korzystaj z wygodnych funkcji asystenta głosowego, który ułatwia utrzymanie rąk na kierownicy i pozwala skupić się na drodze. Zapytaj Alexę* o drogę, sprawdź natężenie ruchu, zarządzaj inteligentnymi urządzeniami domowymi i nie tylko. Usługa ta jest dostępna również w domu: podłączając się do urządzenia z usługą głosową Alexa i korzystając z usług “My Alfa”, możesz sprawdzać aktualny stan pojazdu, np. poziom paliwa lub naładowania, sprawdzić ostatnią lokalizację samochodu, wysyłać polecenia zdalnego blokowania i odblokowywania drzwi oraz wiele innych.

* Amazon, Alexa i wszystkie powiązane znaki są znakami towarowymi firmy Amazon.com, Inc. lub jej spółek zależnych. Aby korzystać z Amazon Alexa Built-in pojazd musi być wyposażony w system nawigacji Uconnect™ 5. Do korzystania z Alexy w pojeździe wymagany jest “pakiet Wi-Fi hot spot” oraz połączone konto Amazon. Usługa dostępna w IT, FR, DE, ES, UK, IE, AT.

Tonale

Czysty dźwięk Harman Kardon.

Symfonii emocji na pokładzie Tonale towarzyszy najnowocześniejszy i doskonale rozmieszczony 14-głośnikowy system nagłośnienia Harman Kardon, zasilany wzmacniaczem o mocy 465 Watt. Harman Kardon, lider w produkcji systemu audio klasy Premium, zapewnia doskonałe doznania podczas każdej podróży dzięki bogatym i wyrazistym dźwiękom.

Dedykowany dla każdej Tonale.

Tonale debiutuje z technologią non-fungible token (NFT), prawdziwą innowacją w sektorze motoryzacyjnym. Alfa Romeo jest pierwszym producentem samochodów, który połączył samochód z cyfrowym certyfikatem NFT. Technologia ta opiera się na koncepcji “karty blockchain”, która stanowi poufny i niezniszczalny zapis głównych etapów życia pojazdu. Ta charakterystyczna cecha podkreśla innowacyjny charakter Alfy Romeo. NFT będzie aktualizowany za zgodą właściciela o istotne dane pojazdu, które wygenerują certyfikat będący nowym sposobem zagwarantowania wartości rezydualnej posiadanego samochodu dla przyszłych nabywców Tonale.

Tonale

ZAPROJEKTOWANA, ABY BYĆ JEDYNĄ W SWOIM RODZAJU.

Wyrafinowanie włoskiego wzornictwa i wysoka jakość są widoczne w doborze wyjątkowych materiałów. Stylowe, ergonomiczne fotele łączą w sobie kunszt i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Do wyboru jest tkanina z Alcantary z czerwonym gradientem 3D oraz skórzane, podgrzewane i wentylowane fotele przednie. Dzięki wyjątkowemu oświetleniu Ambient i dwustrefowej klimatyzacji można ustawić odpowiednią temperaturę i stworzyć klimat już od momentu rozpoczęcia podróży. Wygodę zapewnia również bezprzewodowa ładowarka umieszczona w przedniej części konsoli centralnej.

ZAPROJEKTOWANA, ABY BYĆ JEDYNĄ W SWOIM RODZAJU.

Wyrafinowanie włoskiego wzornictwa i wysoka jakość są widoczne w doborze wyjątkowych materiałów. Stylowe, ergonomiczne fotele łączą w sobie kunszt i funkcjonalność na najwyższym poziomie. Do wyboru jest tkanina z Alcantary z czerwonym gradientem 3D oraz skórzane, podgrzewane i wentylowane fotele przednie. Dzięki wyjątkowemu oświetleniu Ambient i dwustrefowej klimatyzacji można ustawić odpowiednią temperaturę i stworzyć klimat już od momentu rozpoczęcia podróży. Wygodę zapewnia również bezprzewodowa ładowarka umieszczona w przedniej części konsoli centralnej.

Tonale Tonale Tonale Tonale Tonale Tonale

OŚWIETLENIE OTOCZENIA

Tonale Niebieski
Tonale Zielony
Tonale Biały
Tonale Żółty
Tonale Czerwony

NOWA ENERGIA NAPĘDZA OSIĄGI.

CAŁKOWICIE NOWY HYBRYDOWY UKŁAD NAPĘDOWY 48V

Alfa Romeo Tonale Hybrid zmienia paradygmat elektryfikacji, odkrywając na nowo sportowy charakter samochodu na miarę XXI wieku. Silnik elektryczny 48V jest w stanie samodzielnie zasilać pojazd podczas jazdy z niską prędkością, podczas parkowania, czy też poruszając się korku. W połączeniu z 4-cylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem, Tonale zapewnia lepszą dynamikę jazdy, wyższą wydajność i autentyczne wrażenia z jazdy Alfą Romeo. Silnik hybrydowy dostępny jest w dwóch mocach: Hybrid 130 i Hybrid 160 VGT.

HYBRYDOWA TURBOSPRĘŻARKA
O ZMIENNEJ GEOMETRII

Turbosprężarka o zmiennej geometrii zwiększa niezwykłą elastyczność silnika, dając radość z jazdy w całym zakresie obrotów i zapewniając sportową jazdę przy zachowaniu wysokiego poziomu sprawności.

DWUSPRZĘGŁOWA SKRZYNIA BIEGÓW

Bezpośredni wtrysk paliwa 350-BAR

Jest zawsze gotowa do działania.

Innowacyjna architektura układu elektrycznego zapewnia wysokie osiągi. System inteligentnego hamowania optymalizuje funkcję "auto-recharge" i odzyskuje energię kinetyczną podczas zwalniania, aby zwiększyć wydajność. W zależności od stopnia naładowania akumulatora, Tonale oferuje cztery różne możliwości jazdy w trybie EV, w których wykorzystywany jest wyłącznie silnik elektryczny:

e-Creeping

Tonale

e-Launch

e-Queueing

e-Parking

Wykorzystuje silnik elektryczny do jazdy z niską prędkością w ciszy i bez emisji CO2.

Zastosowanie technologii Hybrid umożliwia płynny, bezszelestny rozruch i ruszanie w trybie całkowicie elektrycznym .

Zapewnia perfekcyjną responsywnośc i płynność ruszania by Tonale mogła kontynuować doskokową jazdę w korku, dzięki czemu podróż staje się komfortowa nawet przy wzmożonym ruchu ulicznym.

Funkcja e-Parking umożliwia płynne, precyzyjne manewry parkowania w trybie bezemisyjnym i bez zbędnego hałasu.

Tonale

Dynamic Torque Vectoring.

Wraz z selektorem trybu jazdy DNA i przednim zawieszeniem MacPherson o niezależnej geometrii, elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu gwarantuje płynniejszą jazdę i bardziej zwinne prowadzenie. Układ przekierowuje moc do kół podczas przyspieszania na zakrętach i przenosi moment obrotowy na koła zewnętrzne, zapewniając większą kontrolę podczas przyspieszania i na śliskich nawierzchniach.

Doskonały rozkład masy.

Zgodnie z odwiecznym celem Alfy Romeo, jakim jest doskonałość konstrukcji, Tonale charakteryzuje się idealnym rozkładem masy. To dążenie do równowagi zawsze służyło i służy obecnie do maksymalizacji autentycznej przyjemności z jazdy.

Tonale

Czucie i przyczepność

Najlepszy w klasie układ kierowniczy z najbardziej bezpośrednim przełożeniem 13,6. Zapewnia instynktowne i precyzyjne wyczucie na każdym zakręcie i przy każdym manewrze.

NASZE DNA
DO POKONYWANIA ZAKRĘTÓW.

Tonale

SELEKTOR DNA

Selektor trybu jazdy DNA na pokładzie Tonale, zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności i sprawności elektrycznego układu napędowego, umożliwia kierowcy wybór jednego z trzech trybów jazdy.

Tryb ze sportowym zacięciem, zaprojektowany z myślą o specjalnej kalibracji pedału przyspieszenia, oferuje skuteczniejsze hamowanie i bardziej bezpośrednią reakcję kierownicy.

Zaprojektowany w celu utrzymania najlepszej optymalizacji osiągów i automatycznego zarządzania współpracą pomiędzy silnikiem elektrycznym i spalinowym. Idealny do codziennej jazdy i oszczędności zużycia paliwa bez rezygnacji z osiągów.

Skalibrowany pod kątem maksymalnej efektywności energetycznej dla nowego elektrycznego układu napędowego.

Technologia Brake by wire.

Inteligentny System Hamowania Alfa Romeo zapewnia niezrównaną skuteczność hamowania i wyczucie pedału hamulca w każdej sytuacji. Ten innowacyjny system zwiększa szybkość reakcji hamulców na drodze, niezależnie od temperatury i warunków drogowych, maksymalizując jednocześnie hamowanie odzyskowe.

Brembo, lider w technologii hamulców, przenosi bezpieczeństwo na inny poziom. Stałe, wentylowane tarcze z przodu i pełne tarcze z tyłu, z których każda wyposażona jest w cztery tłoczki, zapewniają maksymalną skuteczność hamowania.

DOŚWIADCZ NOWEGO POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA.

Alfa Romeo Tonale osiągnęła poziom 2 autonomicznej jazdy, gwarantując nowy sposób na zapewnienie większej kontroli nad pojazdem. Kluczowym elementem jest kamera zamontowana z przodu pojazdu, która współpracuje ze skalibrowanym oprogramowaniem, zbierając informacje o otoczeniu, zarówno w kierunku poprzecznym, jak i wzdłużnym.

System kontroli
utrzymania
pasa ruchu

Monitorowanie martwego pola
i ruchu poprzecznego
przy cofaniu

Przypomnienie
o sprawdzeniu
tylnego siedzenia

System ISA
z funkcją TSR

System AEB
w ruchu pozamiejskim
z funkcją VRU

Kamera cofania
z dynamicznymi liniami

System
monitorowania uwagi kierowcy

Kamera
360°

DOŚWIADCZ NOWEGO POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA.

Alfa Romeo Tonale osiągnęła poziom 2 autonomicznej jazdy, gwarantując nowy sposób na zapewnienie większej kontroli nad pojazdem. Kluczowym elementem jest kamera zamontowana z przodu pojazdu, która współpracuje ze skalibrowanym oprogramowaniem, zbierając informacje o otoczeniu, zarówno w kierunku poprzecznym, jak i wzdłużnym.

Tonale

Inteligentny tempomat adaptacyjny

Tonale

Asystent pasa ruchu

Tonale

Asystent jazdy w korku

Wykrywa prędkość i odległość od pojazdu jadącego z przodu i automatycznie dostosowuje prędkość pojazdu, aby zachować odpowiednią odległość. Inteligentna kontrola prędkości sugeruje kierowcy dostosowanie prędkości do wykrytego limitu.

Linie pasa ruchu na drodze i otaczające samochody, aby zapewnić, że nasze Tonale pozostaje w centrum pasa, nawet przy dużym natężeniu ruchu.

Gdy linie pasa ruchu są niewidoczne, jak w przypadku korków, aby wspomóc dynamikę boczną przy niskiej prędkości, system wyznacza drogę na podstawie trajektorii otaczających pojazdów.

WYBIERZ MODEL TONALE

 • SUPER

  SUPER
 • SPRINT

  SPRINT
 • TI

  TI
 • VELOCE

  VELOCE