Tonale Special edition

TA PIERWSZA JEST ZAWSZE „SPECIALE”.

Niepowtarzalny włoski design, wyjątkowo wierny projektowi koncepcyjnemu - z którego się wywodzi, rozpoznawalna linia legendarnego modelu GT - definiująca kształt nadwozia i wzór felg aluminiowych „Teledial” - przypominający tarczę telefonu, podkreślają śmiałą stylistykę uzupełnioną o matrycowe, adaptacyjne reflektory Full LED i wyjątkowy emblemat na przednich błotnikach „Speciale”.

TA PIERWSZA JEST ZAWSZE „SPECIALE”.

Niepowtarzalny włoski design, wyjątkowo wierny projektowi koncepcyjnemu - z którego się wywodzi, rozpoznawalna linia legendarnego modelu GT - definiująca kształt nadwozia i wzór felg aluminiowych „Teledial” - przypominający tarczę telefonu, podkreślają śmiałą stylistykę uzupełnioną o matrycowe, adaptacyjne reflektory Full LED i wyjątkowy emblemat na przednich błotnikach „Speciale”.

Tonale Special edition

ODWAŻNA
I PIĘKNA.

Tonale to połączenie ducha marki Alfa Romeo i pierwszy krok w stronę zelektryfikowanej nowoczesności. Śmiała, elegancka linia nadwozia przyciąga wzrok, prowadząc go powoli ku tylnej części nadwozia, wyróżnionej sinusoidalną linią tylnych świateł tworzących oryginalną sygnaturę jej unikalnego stylu.

BĄDŹ PIERWSZY

Łącząc najnowszą technologię i autentyczną radość z jazdy, model Tonale wyróżnia się wnętrzem, w którym zastosowano materiały najwyższej jakości, wnętrzem zorientowanym na kierowcę oraz czerpiącym z wyścigowego dziedzictwa Alfy Romeo.

Nastrojowe, klimatyczne oświetlenie wnętrza Ambient, inspirowana wyścigami sportowa kierownica z aluminiowymi manetkami do zmiany biegów oraz 10,25” dotykowy wyświetlacz z systemem Human Machine Interaction wprowadzi Cię w świat wyjątkowego designu i włoskiej doskonałości.
Prowadzenie nową Alfa Romeo Tonale będzie dla Ciebie całkowicie nowym doznaniem.

Wirtualny, cyfrowy konfigurowalny kokpit zegarów TFT ”Cannocchiale„
o przekątnej 12,3” wykorzystując najnowocześniejsze oprogramowanie pozwala na komfortowe podróżowanie wyświetlając wszystkie informacje dotyczące jazdy w czasie rzeczywistym.

Tonale utożsamia niebywałą zdolność Alfy Romeo do łączenia awangardowej technologii i zaawanasowanej mechaniki, by doświadczać prawdziwych,
silnych emocji.

Rozbudowane funkcje komunikacji jeszcze bardziej integrują więź pomiędzy kierowcą a samochodem. Efektywność rozwiązań technicznych wyznaczają nowy trend w segmencie. Innowacyjne rozwiązania technologii hybrydowej, wsparte systemami autonomicznej jazdy poziom 2 zapewniają nieporównywalne poczucie komfortu zarówno kierowcy jak i wszystkim pasażerom podróżującym
nową Alfa Romeo Tonale.

ZAWSZE WE WŁAŚCIWYM RYTMIE.

Nowoczesne
oprogramowanie

Elektryfikacja
najwyższych
lotów

Technologia bijąca
rekordy z zakresu
bezpieczeństwa i komfortu

Najlepsza
dynamika
i osiągi

Poziom innowacyjności jest teraz jeszcze wyższy dzięki wprowadzeniu pierwszego w branży motoryzacyjnej cyfrowego certyfikatu NFT. Oprogramowanie umożliwia korzystanie z różnych funkcji komunikacji za pośrednictwem zupełnie nowego systemu multimedialnego, obsługującego aktualizacje Over-The-Air i zintegrowanego z asystentką głosową ALEXA firmy Amazon. Ciesz się płynnym, wielozadaniowym interfejsem, który charakteryzuje się najlepszym w klasie komfortem obsługi. Usługi Alfa Connected Services i aplikacja My Alfa Connect umożliwiają zdalną kontrolę parametrów samochodu oraz zarządzanie nim z dowolnego miejsca, o każdym czasie.

DNA Alfy Romeo otrzymało zastrzyk nowej energii w postaci dodatkowego zasilania z wykorzystaniem energii elektrycznej. Innowacyjny napęd Hybrid zapewnia najlepsze w swojej klasie parametry i osiągi. To nowa definicja sportowego stylu na miarę XXI wieku.

Tonale jest wyposażona w najnowsze systemy ADAS, które umożliwiają jazdę autonomiczną 2. poziomu, zapewniając najwyższy stopień bezpieczeństwa. Ergonomiczne rozwiązania, które zastosowano we wnętrzu pojazdu, oferują wysoki poziom komfortu w podróży. Alfa Romeo łącząc najnowocześniejszą technologię z materiałami najwyższej jakości, wyróżnia się w zatłoczonym motoryzacyjnym krajobrazie.

Zgodnie z filozofią Alfa Romeo, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań współczesnej technologii, dynamiczna Tonale, wspomagana dodatkową jednostką napędową zasilaną elektrycznie, dostarcza ekscytujących wrażeń z jazdy:

Zgodnie ze złotą zasadą marki Alfa Romeo, której celem jest osiągniecie ideału technicznego, model Tonale charakteryzuje się optymalnym rozkładem masy.

Najlepszy w klasie układ kierowniczy o najbardziej bezpośrednim przełożeniu 13,6:1. To instynktowne poczucie precyzji podczas każdego zakrętu i manewru.

Inteligentny układ hamulcowy w samochodach marki Alfa Romeo zapewnia niezrównaną skuteczność i umożliwia precyzyjne dozowanie siły hamowania w każdej sytuacji. To innowacyjne rozwiązanie skraca czas reakcji hamulców niezależnie od temperatury i warunków panujących na drodze oraz maksymalizuje efektywność hamowania rekuperacyjnego.

Brembo, światowy lider w dziedzinie, ustanawia nowy poziom rozwiązań w zakresie układów hamulcowych. Wentylowane przednie tarcze hamulcowe i pełne tarcze z tyłu oraz stałe, czterotłoczkowe zaciski, gwarantują maksymalną skuteczność hamowania.

Selektor trybu jazdy Alfa DNA i przednie zawieszenie typu MacPherson oraz elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu gwarantują komfort jazdy i precyzję prowadzenia. Układ przenosi moc na koła podczas przyspieszania na zakrętach oraz przekazuje moment obrotowy z kół znajdujących się po wewnętrznej stronie zakrętu na koła zewnętrzne, co umożliwia bezpieczniejsze przyspieszanie i lepszą kontrolę na śliskiej nawierzchni.

DĄŻĄC DO
DOSKONAŁOŚCI.

Doświadcz nowego poziomu wygody i estetyki, dzięki ergonomicznym siedzeniom pokrytym alcantarą, wzbogaconą czerwonymi akcentami. Tonale to coś więcej niż tylko wygląd. To komfort SUV-a o unikalnej jakości wykonania.

DĄŻĄC DO
DOSKONAŁOŚCI.

Doświadcz nowego poziomu wygody i estetyki, dzięki ergonomicznym siedzeniom pokrytym alcantarą, wzbogaconą czerwonymi akcentami. Tonale to coś więcej niż tylko wygląd. To komfort SUV-a o unikalnej jakości wykonania.

OSIĄGI O NOWYCH
MOŻLIWOŚCIACH.

ZUPEŁNIE NOWY HYBRYDOWY UKŁAD NAPĘDOWY 48 V

Alfa Romeo Tonale to nowy paradygmat elektryfikacji oraz nowy wymiar sportowych doznań XXI wieku. Połączenie 4-cylindrowego silnika benzynowego oraz innowacyjnego silnika elektrycznego 48V pozwala uzyskać większą dynamikę jazdy i poprawić osiągi, dostarczając prawdziwą przyjemność prowadzenia, charakterystyczną dla Marki Alfa Romeo. Silniki benzynowe Hybrid występują w 2 mocach: 130 KM +20 EV i 160 KM +20 EV. Dodatkowa moc +20 KM (EV) generowana jest z silnika elekrycznego.

HYBRYDOWA TURBOSPRĘŻARKA
O ZMIENNEJ GEOMETRII

Wersja VGT charakteryzuje się wyjątkową elastycznością, a silnik reaguje żywiołowo w całym zakresie obrotów.

DWUSPRZĘGŁOWA SKRZYNIA BIEGÓW

Wtrysk bezpośredni pod ciśnieniem 350 barów

BEZPIECZEŃSTWO PRZEZ CAŁY CZAS.

System kontroli
utrzymania
pasa ruchu

Monitorowanie martwego pola
i ruchu poprzecznego
przy cofaniu

Przypomnienie
o sprawdzeniu
tylnego siedzenia

System ISA
z funkcją TSR

System AEB
w ruchu pozamiejskim
z funkcją VRU

Kamera cofania
z dynamicznymi liniami

System
monitorowania uwagi kierowcy

Kamera
360°

Tonale Special edition
Alfa Romeo Tonale została wyposażona w wiele systemów autonomicznej jazdy poziomu 2, zapewniając jeszcze wyższa kontrolę podczas prowadzenia samochodu. Głównym elementem jest przednia kamera współpracująca z zaawansowanym oprogramowaniem, który gromadzi informacje o otoczeniu aby stale zapewniać bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Inteligentny tempomat adaptacyjny

Mierzy prędkość i odległość od samochodu jadącego przed Tobą, dostosowując automatycznie prędkość Twojego pojazdu i zachowując bezpieczną odległość. Funkcja inteligentnej kontroli prędkości sugeruje kierowcy jej dostosowanie do obowiązujących na danym terenie ograniczeń.

Asystent pasa ruchu

Monitoruje położenie Twojego samochodu względem krawędzi pasa ruchu oraz analizuje usytuowanie pojazdów wokół, utrzymując Tonale zawsze pośrodku pasa, którym się poruszasz. System jest skuteczny nawet przy dużym natężeniu ruchu.

Asystent jazdy w korku

Gdy krawędzie pasa ruchu przestają być widoczne, co ma miejsce podczas jazdy w korku przy niskiej prędkości, inteligentny system wyznacza kierunek jazdy w oparciu o trajektorie ruchu pojazdów znajdujących się z przodu i obok.

NIE SPOSÓB JEJ POMYLIĆ.

Zielony Montreal
Niebieski Misano
Szary Vesuvio
Czerwony Alfa
Zielony Montreal
Niebieski Misano
Szary Vesuvio
Czerwony Alfa

W nowym modelu Tonale, po raz pierwszy zastosowano technologię niewymienialnego tokenu NFT – innowacja w branży motoryzacyjnej. Alfa Romeo jako pierwsza wykorzystuje połączenie samochodu z cyfrowych certyfikatem NFT, który oparty na koncepcji „karty blockchain” zawiera poufne i odporne na manipulacje główne dane eksploatacyjne samochodu podczas jego użytkowania.

Aktualizowany za zgodą właściciela certyfikat NFT, pozwala Dealerom, sprzedawcom i przyszłym użytkownikom Tonale sprawdzić jak właściciel Tonale dbał o swój samochód, a tym samym oszacować jego wartość rezydualną.
Ta wyjątkowa funkcja wewnętrznych systemów jeszcze bardziej podkreśla innowacyjny charakter marki Alfa Romeo.